Description

SIELO PHARMA
MULTIVITAMIN – МУЛТИВИТАМИН

60 Таблети
Додаток кон исхраната

ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон

Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини
СОСТАВ: Витамин Ц, Витамин Б3, Витамин Б2, Витамин А, Фолна киселина, Витамин Б7, Витамин Д3, микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.

НАМЕНА: Ја помага еластичноста на организмот стимулирајќи ги неговите заштитни сили Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот. Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите. Го јакне нервниот систем.

Влијае добро на умствените способности.

Ја подобрува работата на срцето, крвните садови и ендокриниот систем.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: по 1 (една) таблета дневно.

Предупредувања:
Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува од деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!